Юрій Полюхович – рівнянин, який розгадав мову майя (+ВІДЕО)

2025

1+

В Україні всього три людини, які знають давню мову майя, у світі – лише близько тридцяти. Один із них – уродженець Рівненщини, Юрій Полюхович. У 19 років він дешифрував невідомий доти ієрогліф, алай, а у 38 – став першим заступником міністра освіти та науки України. «Не треба боятися бути собою» – каже відомий науковець і додає, що без любові та віри у свої сили йому б нічого не вдалось. Ексклюзивне інтерв’ю із відомим науковцем дивіться на «Теза.TV».

Досьє:
Юрій Полюхович народився 1 листопада 1980 року в місті Костопіль Рівненської області України. Закінчив національний університет «Києво-Могилянська академія» та отримав ступінь магістра з історії (2003), аспірантуру Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2012).

Автор кандидатської дисертації «Політико-династична історія держави майя Баакаль за матеріалами корпусу епіграфічніх джерел Паленке (Лакамха)». Вільно володіє англійською, іспанською та класичною чольті (мова ієрогліфічної писемності майя).

З 2014 до 2016 року був радником Міністра освіти і науки України на громадських засадах. З 2017 року очолює громадську організацію «Українська науково-дослідна фундація». 11 вересня 2019 року призначений на посаду заступника Міністра освіти і науки України. З 10 по 25 березня 2020 року – виконувач обов’язків міністра освіти і науки України.

Автор понад 40 наукових публікацій. У свої неповні 20 років вперше дешифрував ієрограф майя — алай, який не зрозуміли інші вчені. Представник України в Європейській асоціації дослідників культури майя WAYEB. У 2014-2016 роках був науковим співробітником (постдокторантура) Університету штату Каліфорнія в Чіко, (США). Працював у Національному інституті антропології та історії (Мексика). Заступник редактора наукового журналу «Glyph Dwellers» (США)

Інтерв’ю підготовлено в рамках спецпроєкту #НАШІ.

1+