У підземеллях Дубна відкрили музей “Трофеї війни” (ВІДЕО)

342

3+

У самому центрі Дубна, у підземеллі Будинку контрактів, облаштували мінімузей «Трофеї війни».

Тут уже знаходиться з пів сотні трофеїв з поля бою: залишки російських боєприпасів, одяг, сухпайки, патрони і навіть годинник із зафіксованим часом повномасштабного вторгнення. Експонати спеціально передали з передової українські військові з ОК «Південь».

Мінімузей уже відвідали учні Повчанського ліцею та закладів освіти Дубна, зокрема і студенти. Так, на волонтерських засадах допомагають проводити екскурсії студентки Дубенського педколеджу.

У центрі експозиції – скринька з-під патронів, де кожен із охочих може залишити гроші, щоб підтримати українських воїнів. Нещодавно за ці кошти заправили автомобіль, який спорядили на передову.

Про ідею створення цього мінімузею розповіли у «Дубенському центрі національно-патріотичного виховання й туризму», на базі якого його і створили. Кажуть, влітку, готуючи укриття для закладу, розчистили підземелля, яке за десятки років було закидане сміттям та різним непотребом.

У цьому підземеллі розмістили не лише експозицію «Трофеї війни», а й етносвітлицю, тут проводять зустрічі та читання, а самі стіни наповненні віковою історією. А тому тут чекають відвідувачів та мають чимало планів для розвитку.

Підземелля у Будинку контрактів бачила на власні очі знімальна група ІА «Теза».

3+