279

0

Українці разом з мільйонами активістів 190 країн світу вийшли на найбільшу екологічну подію року – Міжнародну акцію Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day». Цього року через погодні умови подія тривала цілий тиждень з дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Громадяни долучилися під гаслом «Побачив? Прибери» на рекомендованих, індивідуальних та центральних локаціях.

Акція об’єднала 311 665 учасників традиційних прибирань. Школярі, студенти, посадовці, артисти, активісти, відповідальні громадяни та представники засобів масової інформації разом очистили 3945 локацій у 24 областях та 632 населених пунктах. Спільними зусиллями зібрано 1022 тонни сміття, 70 тонн вторинної сировини здано на перероблення. Під час цифрового прибирання учасники видалили з телефонів, комп’ютерів, хмарних сховищ 55 865 Гігібайт непотрібної інформації. Також у межах акцій Україна побила рекорд на наймолодшого учасника прибирання у світі. Перше місце посіла дівчинка Єсенія з Харкова, якій на момент прибирання було 8 днів.

У Рівненській області вдалося прибрати 286 локацій. На акцію прийшло 6126 учасників і спільними силами ми прибрали 35 959 кг сміття (з них 1589 — здали на переробку)!

Подію підтримали Міністерства, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, корпоративно соціально відповідальні бізнеси, зірки, зокрема Наталка Карпа, ONUKA, Маша Краш, Тарас Тополя, гурт Go-A,  Микита Вакулюк, Марія Мельник, Ілля Ярема. За місяць до акції зірки вийшли на толоку аби ініціювати офіційний старт підготовки.

Своїм прикладом селебриті мотивували тисячі українців ставати на шлях екологічних змін і приєднуватися до історичної події.

У межах акції були уведені такі формати прибирання:

  • колективні
  • індивідуальні
  • цифрові прибирання
  • картографування з додатком EcoHike

Найпопулярнішими знахідками стали недопалки, маски, тара та пакування від різних товарів. Учасники акції намагалися сортувати знайдене – збирали вторинну сировину в окремі мішки, які потім були передані на перероблення.

Протягом вересня у межах Всесвітнього дня прибирання Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, компанії PepsiCo Україна реалізували конкурс серед закладів загальної середньої, позашкільної освіти в 24 областях України на найактивніших учасників Всесвітнього дня прибирання.

Участь взяли 41 551 школярів та студентів з 343 закладів освіти. Разом зібрали 140 813 сміття. На перероблення відправили 21 093 кг.

  • У номінації “Найбільша кількість учасників” перемагає Балаклійський ліцей №2 Балаклійської міської ради Харківської області. До прибирання долучилися 814 активних школярів.
  • У номінації “Найбільша кількість зібраного сміття” перемагає Лозівська філія Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу з результатом 3500 кг.
  • У номінації “Найбільша кількість відсортованого сміття серед навчальних закладів” перемагає Сєвєродонецька середня ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з результатом 1760 кг.
  • У номінації “Найбільша кількість зібраного сміття серед навчальних закладів” перемагає Костянтинівська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів з результатом 2630 кг.

Під час підготовки Всесвітнього дня прибирання проведена Всеукраїнська молодіжна лідерська академія онлайн і офлайн, що зібрала координаторів, заступників, керівників підрозділів – 750 активістів з різних регіонів. Вчилися проєктному менеджменту, зв’язкам з громадськістю та лідерами думок, медіаграмотності, роботі з медіа, органами місцевого самоврядування, соціальній рекламі. У перший день Академії лідери вийшли на престартове прибирання. Очищали Хрещатик, мотивували присутніх приєднуватися до активностей та закликали приходити на Всесвітній день прибирання.

За підсумками акції, кількість згадок у ЗМІ за серпень-вересень 2021 року склала – 752. З них Інтернет-видання – 628, телебачення – 112, радіо – 12 згадок. Кількість публікацій на сторінках ОДА та РДА – 105. На національному рівні акцію підтримав Кабінет Міністрів України, п’ять Міністерств та Управління.

Центральна локація Всесвітнього дня прибирання в місті Київ, у Гідропарку, стартувала акцію в усій Україні. Подія пройшла за участі Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександра Яреми, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, Заступниці Міністра молоді та спорту України Марини Попатенко, першого заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексія Кулеби, представників семи іноземних посольств, акредитованих в Україні: Естонії (посол Каімо Кууск та дипломати з родинами), Малайзії, Туркменістану, Казахстану, Польщі, Франції, Палестини; лідерів думок та зірок, зокрема української оперної співачки Олени Гребенюк, переможниці «Міс Україна 2015» Христини Столоки, дворазового чемпіона світу з бодібілдингу Володимира Осніка.

Учасники робили фото на локаціях до і після прибирання. Вони доступні кожному за хештегами #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday. Також існує спеціальний телеграм чат з фотобанком https://t.me/Photo_Video_WCD2021.

Організатор Всесвітнього дня прибирання в Україні – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства соціальної політики України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, Всеукраїнського молодіжного центру, Обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації,  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Спільно з Міжнародним рухом «School Recycling World», Всеукраїнським молодіжним центром, Національною молодіжною радою України, Всеукраїнською асоціацією громад, громадськими організаціями, молодіжними рухами. Партнери акції: компанія PepsiCo Україна, корпорація «Біосфера», ТМ Braun, ЧЕЛА Україна, Лакталіс в Україні, логістичний партнер компанія «Нова пошта» та інші корпоративно соціально відповідальні бізнеси.

Давайте зробимо Україну чистою разом!

0