364

0

В Україні власники автомобілів на єврономерах, т. зв. «євроблях», зіткнулися з несподіваною проблемою. Митниця відмовляється приймати декларації від водіїв, які продовжували термін перебування автомобіля в Україні за допомогою перезаїздів через КПП на російсько-українському кордоні. Про це повідомляє UBR.

Митники обґрунтовують відмови тим, що нібито якщо авто заїхало з боку Росії, воно підпадає під заборону, передбачену п.2 закону №1402-IX. Розлючені автовласники кажуть, що митники перекрутили законодавство – в поправці мова йде про заборону на розмитнення для авто, ввезених безпосередньо з Росії, або там же вироблених.

«Наприклад, людина купила машину в Литві та заїхала на рік. Потім, щоб не прострочити терміни перебування в Україні, вона виїхала на пропускному пункті, який межує з РФ, на нейтральній території розвернувся і повернулася в Україну на тих же литовських номерах, навіть фізично не перетинаючи кордон – чому її тоді не можна розмитнити? Думаю, що просто неправильно трактують це положення», – заявив виданню голова Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький.

Проблемні машини концентруються в п’яти областях України – Харківській, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій. Характерно те, що держава не збирається вдаватися в проблеми водіїв – їм загрожує до 170 тис. грн штрафу за несвоєчасне розмитнення. І навіть досвідчені брокери не дають ніяких гарантій щодо розмитнення таких машин.

«Це чи то якась помилка, чи то неправильний виклад норм законів. Але я бачу в цьому якусь помсту євробляхерам», – розповів виданню юрист «Автоєвросили» Іван Казачук.

Щобільше: митниця не дає вивезти такі авто за кордон, щоб водії уникли штрафу і забороняє відправляти їх на розбирання. При цьому поки що ситуація ледь набула розголосу – але коли почнуть нараховувати штрафи, Україну чекають страйки та мітинги власників «євроблях». Поки що водії не влаштовують обурення, чекаючи альтернативного вирішення ситуації. А експерти розводять руками та кажуть, що єдиним варіантом на поточний момент може стати тільки звернення до суду.

0