611

0

1 січня 2021 року функції управлінь соцзахисту переходять на рівень територіальних громад.

Таким чином, соціальні виплати люди отримуватимуть у своїх громадах.

Питанню організації роботи галузі соціального захисту в умовах децентралізації була присвячена нарада під головуванням заступника голови ОДА Людмили Шатковської. Із січня 2021 року усі територіальні громади мають підключитися до платформи «Соціальна громада», а з березня вже повноцінно працювати.

Для цього потрібно подати заявку, підписати угоду з ІОЦ Мінсоцполітики та отримати модулі шифрування й програмне забезпечення.Як пояснила директор департаменту Юлія Шигорева, з 1 січня у РДА документів для здійснення виплат не прийматимуть.

Ця функція відтепер належатиме представникам територіальної громади, які у цифровому форматі передаватимуть для ухвалення рішень до відповідних органів виконавчої влади.

Втім, з 1 січня 2021 року органи соцзахисту РДА ще зможуть приймати від громадян документи в електронному вигляді – на призначення держдопомог, пільг, субсидій. Подати їх можна виключно через ЦНАПи. А вже з 1 березня 2021 року відповідні документи прийматимуть виключно посадовці виконавчих органів рад або через ЦНАП у електронному вигляді.

Робота органів соцзахисту міських рад міст обласного значення не зміниться – на території територіальних громад, до складу яких входять території міст обласного значення, органи соцзахисту продовжують і приймати документи, і призначати виплати.

Щоб жителі Рівненщини отримували послуги безперервно, у Рівненській ОДА продовжать консультації та виїзди у громади. Основне завдання – забезпечити доступність та безперебійність соціальних виплат в області.

0