313

0

Європейський Союз оновив список країн, для яких держави-члени блоку повинні поступово знімати обмеження на поїздки з не необхідними цілями, додавши сюди Ізраїль. Україна досі не в переліку. Про це УНН повідомляє з посиланням на комюніке за результатами засідання Ради ЄС, оприлюднене у четвер, 6 травня.

“Після огляду відповідно до рекомендації про поступове скасування тимчасових обмежень на поїздки в ЄС з не необхідними цілями, Рада ЄС оновила список країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки, додавши Ізраїль. Як передбачено в рекомендації Ради ЄС, цей список буде як і раніше переглядатися кожні два тижні і, залежно від обставин, оновлюватися”, – вказали у євроінституції.

Виходячи з критеріїв і умов, викладених у рекомендації, з 6 травня 2021 року держави-члени повинні поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах для жителів наступних третіх країн:

  • Австралія
  • Ізраїль
  • Нова Зеландія
  • Руанда
  • Сінгапур
  • Південна Корея
  • Таїланд
  • Китай, за умови підтвердження взаємності

Також вказано, що слід поступово знімати обмеження на поїздки для особливих адміністративних районів Китаю: Гонконгу і Макао, за умови підтвердження взаємності.

Жителі Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикану повинні вважатися резидентами ЄС для цілей цієї рекомендації.

Критерії визначення третіх країн, для яких необхідно скасувати поточні обмеження на поїздки, були оновлені 2 лютого 2021 року. Вони охоплюють епідеміологічну ситуацію і загальне реагування на COVID-19, а також надійність доступної інформації і джерел даних. Взаємність також слід враховувати в кожному конкретному випадку.

Країни Шенгенської угоди (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія) також беруть участь в цій рекомендації.

Рекомендація Ради ЄС не є юридично обов’язковим документом. Влада країн-учасниць несе відповідальність за виконання рекомендації. “Держава-член не повинна ухвалювати рішення про зняття обмежень на поїздки для третіх країн, які не включені до переліку, до тих пір, поки це не буде ухвалено узгодженим чином”, – підкреслили в євроінституції.

0