322

0

Рада ЄС затвердила пропозицію Єврокомісії і дозволила громадянам, які пройшли повну вакцинацію, вільно здійснювати поїздки в межах Європейського Союзу. Про це йдеться в заяві на сайті євроінституції.

“Сьогодні Рада ЄС ухвалила рекомендацію про внесення поправок в рекомендацію про скоординований підхід до обмеження вільного пересування у відповідь на пандемію COVID-19. Це оновлення є відповіддю на неоднорідну епідеміологічну ситуацію, кампанії вакцинації, що тривають, і ухвалення цифрового COVID-сертифікату ЄС”, – сказано у повідомленні.

“Власники сертифікатів щодо вакцинації, виданих відповідно до правил ЄС про цифрові COVID-сертифікати, не повинні піддаватися тестуванню або карантину/самоізоляції, якщо вони повністю вакциновані вакциною, схваленою EMA (регулятор ЄС – ред.), і з моменту повної вакцинації пройшло не менше 14 днів. Держави-члени також можуть зняти такі обмеження після першої дози з двох доз”, – додали у Раді ЄС.

Видужалі особи, які мають сертифікат, що підтверджує, що з моменту отримання позитивного результату тесту пройшло менше 180 днів, не повинні піддаватися тестуванню або карантину/самоізоляції, зазначили у євроінституції.

Неповнолітні не повинні піддаватися карантину/самоізоляції, якщо це не потрібно від супроводжуючої їх особи, наприклад, тому що вони вакциновані або одужали.

Держави-члени ЄС, згідно з рішенням Ради Євросоюзу, повинні і надалі не заохочувати всі поїздки з не необхідними цілями в “темно-червоні” зони і назад. Це також повинно стосуватися районів з високою поширеністю більш заразних варіантів COVID-19, а також районів, щодо яких відсутня інформація щодо поширення. Від людей, які прибувають з цих районів, як і раніше слід вимагати сертифікат про негативний результат тестування і поміщення в карантин/самоізоляцію, вирішили у Раді ЄС.

Держави-члени ЄС, згідно з рішенням, можуть, як і раніше вимагати від людей, які подорожують з “помаранчевої” або “червоної” зони, сертифікат щодо негативного результату тесту на коронавірус. Як зазначається, якщо у них немає такого сертифіката, від людей, які подорожують з “червоної” зони, можуть вимагати карантин/самоізоляцію до отримання негативного результату тесту, а від людей, які подорожують з “помаранчевої” зони, – тестування після прибуття.

Діти у віці до 12 років повинні бути звільнені від проходження тестів.

Оновлена ​​рекомендація, схвалена Радою ЄС, включає два додаткових критерії, які слід враховувати при розгляді питання про обмеження вільного пересування: оновлена ​​інформація про вакцинацію і поширеність варіантів COVID-19, викликають стурбованість або інтерес.

Також сьогодні ЄС відкрив шлях для отримання цифрового COVID-сертифіката: “президенти трьох установ ЄС, Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії, відвідали офіційну церемонію підписання Положення про цифровий COVID-сертифікат ЄС, що означає завершення правового процесу (щодо його запровадження – ред.)”. Положення застосовуватиметься протягом 12 місяців з 1 липня 2021 року, повідомили у Єврокомісії.

0