319

0

Рецепт приготування паски завжди викликає величезний інтерес. Щороку ми намагаємося знайти якийсь новий цікавий рецепт цієї великодньої випічки.

У цьому році команда TEZA.TV вирішила поділитись з читачами перевіреними рецептами паски за класичними сімейними рецептами.

У родині оператора Сергія Вознюка традиційний великодній хліб готують дружина та мама.

Рецепт №1

1 літр молока змішати з 2 пачками м’якого маргарину та 300 грамами масла. Додати 0,5 літра сметани, одну склянку олії та 1,5 склянки цукру. У суміш додати 200 грам дріжджів та 30 окремо збитих яєць.

Далі – вимішати з мукою пружне тісто, щоб воно відставало від рук. Аби тісто було ароматним та смачним попередньо треба засипати цукром цедру лимона й апельсина, щоб додати її до суміші, а також – цукати й ізюм.

За таким рецептом дружина Сергія випікає паску не один рік, а найголовніші дегустатори стверджують, що її традиційний хліб – найкращий.

Рецепт №2

0,5 літри кип’яченого молока змішати з 0,5 літра муки та лишити охолонути.

Окремо збити один літр цукру, 15 жовтків та 8 цілих яєць.

Також окремо закип’ятити 150 грам масла, 50 грам олії, 100 грам маргарину й дати цій суміші охолонути.

Далі до загальної суміші треба додати 150 грамів дріжджів та замісити ніжне тісто. Для смаку можна додати цедру лимона, апельсину, ваніль чи бадьян.

Редакторка порталу Світлана Мельник користується сімейним рецептом, який передала її мамі бабуся.

Рецепт №3

3 ложки муки, 200 грам дріжджів та ложку цукру збити у склянці молока. Отриману суміш лишити сходити у теплому місці.

Окремо збити 30 білків та 30 жовтків.

600 грам цукру збити з жовтками й додати туди опару. Також додати у скміш дрібку солі й додати по 300 грам розтопленого масла й маргарину, а також – ваніль, ізюм й корицю. Замісити тісто таке, щоб відставало від рук та лишити сходити, а тоді – викласти у форми й випікати у теплій печі.

Журналістка Юлія Лісовська випікає паску за традиційним рецептом, який вдосконалила для своєї родини.

Цей рецепт дістався їй від хрещеної бабусі, батьки якої переселилися із Чехії. Тобто, йому вже понад 50 років.

На 1 л. молока потрібно: 20 жовтків, 6 яєць цілих, 800 грам цукру, 400 грам маргарину, 400 грам масла, 100 грам олії, 200 грам дріждів. Борошно – скільки візьме (у нас приблизно йде 2 кг.). Сік 1-2 лимонів, можна використати цедру, родзинки, курага або цукати за бажанням, кардамон, ванільний цукор за смаком, 1 ч. л. солі

Процес приготування: 1. Розводимо 1 пачку дріждів у 100 грамах молока. 2. Збиваємо 10 жовтків і 3 яйця з 400 гр. цукру. 3. Розводимо суміш із дріжджами, додаємо 2 склянки борошна, вимішуємо і чекаємо 1 год. Через годину: 1. У молоці, що залишилося, розводимо ще одну пачку дріждів, додаємо сюди ж збиті з 400 гр цукру 10 жовтків і 3 яйця.

Отриману суміш поволі вливаємо у перший заміс, додаємо ванільний цукор, сіль, додаємо сік лимонів чи цедру (можна взяти, наприклад, сік 1 лимона + цедру 1 лимона). Вимішуємо з борошном 30-40 хв. додаючи розігрітий маргарин, масло і олію. Тісто повинно бути не дуже густе. На завершення додаємо пропарені родзинки.

0