318

0

Сьогодні в країні стартує новий навчальний рік.​ Традиційні вересневі лінійки відходять у минуле (і не тільки через пандемію коронавірусу), тож більшість дітлахів відзначатимуть День знань у новому форматі. Про це повідомляє Голос.

Як саме влаштувати свято першого дзвоника, кожен заклад визначає на свій розсуд — відповідно до принципу академічної автономії. Те саме стосується й організації освітнього процесу, проте перший урок за рекомендацією МОН присвятять 30-й річниці Незалежності України.

З 1 вересня всі більшість закладів освіти працюватимуть у штатному режимі із врахуванням вимог адаптивного карантину.

«У разі встановлення жовтого чи помаранчевого рівнів епідемічної небезпеки заклади організовуватимуть освітній процес у змішаному форматі: і дистанційно, і очно з дотриманням усіх протиепідемічних вимог, але лише за умови вакцинації 80 відсотків і більше працівників закладу освіти», — повідомила директорка одного з закладів.

У разі встановлення червоного рівня епідемічної небезпеки працюватимуть дистанційно, за винятком дитячих садочків, початкових та спеціальних шкіл. Закладам рекомендували розробляти освітні програми з урахуванням можливих карантинних обмежень.

Дотримання санітарного регламенту — завдання номер один для всіх! Тож у більшості містах країни подбали про забезпечення шкіл паперовими рушниками, мийними засобами, санітайзерами, масками тощо.

Та прикро, що, за даними Держпродспоживслужби, 4 018 закладів освіти — від дитсадків до вишів — в Україні досі не мають централізованого водопостачання, тобто елементарно вимити руки під проточною водою там неможливо.

0