149

0

Напередодні Різдва кожен українець дбає про те, щоб його стіл був багатим на різні страви та смаколики. Проте після тривалих застіль частим явищем є важкість у шлунку, безсилля і погане самопочуття, яке пов’язане із переїданням та надмірним вживання алкоголю.

Для того, щоб допомогти організму реабілітуватися після свят, пропонуємо скористатися порадою дієтолога та влаштувати розвантажувальний день.

Розвантажувальний день – що це і як працює

Розвантажувальний день – це одноденна дієта, коли людина цілий день харчується одним продуктом в невеликих порціях, п’є багато води і їсть мало калорій. В інтернеті можна знайти різні варіанти таких дієт, наприклад розвантажувальний день на кефірі або огірках.

Дієтолог стверджує, що при збалансованому харчуванні не потрібно влаштовувати собі розвантажувальні дні. Навіть поодинокі застілля не викликають таку потребу.

“Розмова про “розвантажувальні дні” стоїть тоді, коли людина не знає, як організм влаштований, які принципи роботи, як влаштований шлунково-кишковий тракт, про його особливості. Анатомічні особливості навіть того ж жовчного міхура”, – підкреслила експерт.

На питання, куди повинна звернутися людина і що про себе дізнатися, щоб не нашкодити собі, якщо все ж хочеться провести “розвантажувальний день”, дієтолог зазначила, що в першу чергу, потрібно звернутися до фахівця-гастроентеролога, бажано, зі спеціалізацією по дієтології і знанням генетики. Спеціаліст призначить УЗД шлунково-кишкового тракту, копрограму, аналізи крові.

Як провести розвантажувальний день

Якщо все ж хочеться розвантажитися самостійно, можна зробити це без шкоди для здоров’я. В першу чергу, потрібно звернути увагу на щоденне пиття води. За словами Гончарової, якщо у вас надмірна вага, норма води становить 50 мілілітрів на кілограм ваги тіла. Якщо у вас нормальна вага, це 40 мілілітрів на кілограм.

“За 30 хвилин до їжі – дві склянки води. Потім через 30 хвилин прийом їжі. Не запивати їжу годину-півтори приблизно. Для того, щоб все максимально розщепилося. І потім вже пити воду ковтками до наступного прийому їжі”, – каже дієтолог і додає, що наступний прийом їжі повинен бути через 4 години.

У розвантажувальний день можна їсти будь-які продукти, але вони повинні бути максимально натуральними і правильно приготованими. Їжу можна смажити без масла на антипригарній сковороді, варити або запікати.

Експерт закликала також пам’ятати про кількість споживаної солі, добова норма прийому якої – до 4 грам, трохи менше, ніж одна чайна ложка без верху. Навіть ненабагато зменшити кількість солі вже корисно. Також в розвантажувальний день краще зовсім відмовитися від цукру.

Якщо ви не можете зовсім відмовитися від цукру, замініть його частину фруктами. Або ж покладіть в чай одну ложку цукру замість звичних двох. Тоді розвантажувальні дні не будуть викликати у вас негативних емоцій, каже дієтолог.

0