348

0

В умовах військової агресії Україна вимушена протидіяти  ворожій пропаганді та дезінформації. Інформаційні атаки з боку Росії мають на меті дестабілізувати наше суспільство, дискредитувати керівництво країни, змусити нас сумніватися у своїх силах і готовності захищатися.

Ворожі інформаційні атаки стають навіть інтенсивнішими, коли здатність суспільства чинити опір послаблено. Найкраще підґрунтя для ворожих операцій впливу – страх, паніка, дезорієнтація. Тому  важливо дотримуватися базових правил інформаційної гігієни  і  бути особливо пильними до інформації, яку ви отримуєте і поширюєте самі.

ЗАДУМАЙТЕСЯ, ХТО І З ЯКОЮ МЕТОЮ ПОШИРЮЄ ІНФОРМАЦІЮ:

 • чи є ця інформація на офіційних ресурсах держави?
 • для чого ця інформація з’явилася саме зараз?
 • це чиясь думка чи підтверджений факт?
 • чи повідомляють про це інші джерела?

Дотримуйтеся 10 порад

 1. Мета поширювачів дезінформації – посіяти паніку, послабити нашу волю до оборони. Не допомагайте їм, допомагайте собі: зберігайте самоконтроль і не поширюйте інформацію емоційного характеру в соцмережах.
 2. Україна захищається та продовжує боротьбу за свою територію. Якщо ви чуєте протилежне – це неправда. Вас хочуть деморалізувати.
 3. Не вірте і не поширюйте інформацію з сумнівних джерел. Правдива інформація – на офіційних сторінках і каналах державних органів та Суспільного мовлення.
 4. Жодним чином не поширюйте інформацію про переміщення українських військ. Ви можете нашкодити тим, хто захищає вас і державу.
 5. Україна веде оборонну війну на своїй території. Повідомлення про нібито обстріли мирного населення українськими військовими – неправда. Ворог хоче підірвати вашу довіру до власних захисників.
 6. Агресор поширюватиме різні чутки не лише про бійців, а й про військово-політичне керівництво, аби українці не довіряли і йому. Але довіряти не можна саме ворогу – його емоційним провокаціям і повідомленням, які неможливо перевірити. Звіряйте кожну тривожну новину з офіційними джерелами.
 7. Інформацію про втрати можуть знати лише органи безпеки та оборони України. Інформація на приватних акаунтах може не відповідати дійсності. Не поспішайте ділитись такою інформацією.
 8. Агресор поширюватиме наклепи і «зраду» через свої офіційні чи підконтрольні канали. А може використовувати й інші засоби – прикриватись патріотичними гаслами і українською символікою. Перевіряйте патріотичні на вигляд, але сумнівні повідомлення та заклики.
 9. Мета ворога – розколоти українське суспільство зсередини й знищити нашу віру у власні сили. Ми дійсно різні й наші погляди можуть не збігатися, але ми маємо спільну справу – дати відсіч окупанту. Тому зберігайте єдність і підтримуйте одне одного.
 10. Якщо перервався інтернет-зв’язок або сторінки державних органів були зламані, звертайтесь по інформацію до Суспільного мовлення. Якщо не працює телебачення – вмикайте абонентську радіоточку.

Не панікуйте і пам’ятайте, наші військові, у разі чого, нас захистять!

0