276

0

У зв’язку з виявленням випадку захворювання на поліомієліт у Рівненському районі 12 жовтня проведено позачергове засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Дубно. 

З метою запобігання поширенню поліомієліту на території Дубна комісія під головуванням міського голови Василя Антонюка вирішила затвердити відповідні заходи.

Відділу охорони здоров’я міської ради, Дубенському районному відділу ДУ “Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України” дано доручення розглянути питання та визначити потребу у додатковій імунізації дітей до 5 років вакциною ІПВ та упродовж 90 днів продовжити раунди імунізації дітей до 5 років ІПВ або НОПВ незалежно від вакцинального статусу. Окрім того, в межах протиепідемічних заходів розширити обсяг вірусних досліджень навколишнього середовища, зокрема збільшити кількість точок відбору проб стічних вод щодо дослідження на ентеровіруси.

Управлінню освіти міської ради доручено розглянути питання щодо недопущення до відвідування закладів дошкільної, позашкільної освіти, інших дитячих закладів дітей, які не щеплені проти поліомієліту та забезпечити дітей загальної середньої освіти (усіх форм власності) іншими формами навчання до моменту завершення профілактичних щеплень. 

Керівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти (усіх форм власності) провести ретельну роботу щодо виявлення у підпорядкованих установах дітей, які не щеплені проти поліомієліту та забезпечити їх термінову імунізацію.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. 

Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання. 

Закликаємо батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення!

0