368

0

У травні цього року ціни на продукти харчування на Рівненщині зросли майже на 1%. Найбільше подорожчали фрукти (на 11,5%). Про це інформує ГУ статистики у Рівненській області.

На 5,7–0,5% зросли ціни на олію соняшникову, макаронні вироби, м’ясо птиці, сири, кондитерські вироби з цукру, рибу та продукти з риби, інші продукти переробки зернових, рис, сметану, хліб, яловичину, кондитерські вироби з борошна, кисломолочну продукцію, маргарин та інші рослинні жири, шоколад. Водночас на 21,6% подешевшали яйця, на 4–0,1% – овочі, свинина, масло, сало, молоко.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,9%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,5%, алкогольних напоїв – на 0,4%.

Одяг і взуття подешевшали на 2,5%, зокрема, взуття – на 3,8%, одяг – на 2,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,3% відбулося за рахунок підвищення тарифу на природний газ на 11,1%.

Ціни на транспорт зросли на 0,1% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в автодорожньому  пасажирському транспорті на 1,2%, палива та мастил –  на 0,4%.

У сфері охорони здоров’я ціни знизились на 0,3%, що обумовлено подешевшанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 0,5%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,2%, що пов’язано з підвищенням тарифів на мобільний зв’язок та послуги Інтернету (відповідно на 4,5% та 1%).

0