280

0

Сезон підготовки до зими у розпалі. Під час сезону консервації кожна господиня намагається заготовити овочі, ягоди і фрукти, щоб вони зрештою були не лише смачними, але й вітамінними.

Про рецепти та висновки лікарів пише ТСН

У Галини Ніпрук із Луцька – сезон консервації. Банки зі смородиною, малиною, вишнею закручувала мало не всю відпустку. А от кабачків – зовсім трошки. Тож узявши відро, разом із чотирирічною онучкою, жінка іде на город.

Під прицілом – молоденькі плоди. На дно банки укладає кріп, часник і моркву. Кабачки – кружальцями. Все заливає маринадом. І на плиту. Стерилізує хвилин 10-15.

Але дієтологиня Юлія Поворознюк попереджає: зловживати такими соліннями – шкідливо.

“Доза такої консервації має бути близько 3 столових ложок, щоб не навантажувати шлунок, підшлункову та жовчний міхур”, – зазначає лікарка.

Галина кабачки вже законсервувала. І тепер походжає між грядками з томатами. Вони ще зелені, а жінки вже думає, що робити, як достигнуть. Буде закручувати, маринувати. 

Андрій Держипольський із Київщини томати пропонує різати навпіл та в’ялити. Найліпше брати помідори-сливки. Щоб волога швидше виходила – робить невеликі надрізи. Та викладає на решітку. Потім уже на свій смак можна солити, приправляти і так далі.

Андрій – лише присолює. І відправляє у духовкуЗа температури десь трошки більше 100 градусівготуються помідоривід шести до дванадцяти годин, зменшуючись у рази.

Лікарка каже: у в’ялених помідорах навіть більше лікопену, ніж у свіжих.

“Лікопен дуже сильний антиоксидант, гарний для судин наших для очей”, – зазначає фахівчиня.. 

Андрій же томати засипає у банку, додає спеції та заливає олією. Щоб довше зберігалися – стерилізує.

Дієтологиня каже: це має бути як делікатес. А найліпші овочі – квашені.

У процесі квашення утворюється багато пробіотиків, лактобактерій,  утворюються вітаміни”, – говорить вона.

Киянка Віталіна Хміль овочів на зиму майже не заготовляє. Інші річ – малина, але варити її не буде, щоб зберегти більшу кількість вітамінів. 

Ягоди Віталіна не миє, бо тоді вбирають зайву вологу. На півкілограма малини господиня додає буквально до 100 грам цукру. І розминає

“Наша мета – лишити ягідки такими шматочками у цій суміші. Вони пустять сік і цукор розчиниться краще”, – ділиться рецептом вона.

Потім засипає малину в судочки та щільно закриває. Зберігає у морозильній камері. У такий саме спосіб можна заготовити полуницю, смородину та інші ягоди.

Проте, у лікарки для Віталіни – новини не надто втішні. 

“Малина з цукром підвищує рівень цукру в крові,  а це вже некорисно”, – зазначає вона.

Тож радить це робити, не підсолоджуючи ягоди.

Саме так вчиняє лучанка Галина. Із помитих слив дістає кісточкиВ морозилці вони – пожильці вже не перші. Там вже є заморожені вишні, зелена цибуля та щавель.

З такими запасами, каже, навіть у найлютіші морози буде смачно, як улітку. 

0