571

0

У Міністерстві освіти і науки запевнили, що карантин не змушує школи обов’язково переходити на дистанційне навчання. Проте більшість закладів освіти у червоних зонах таки почали навчати учнів онлайн. Як організувати дистанційно освіту – читайте у матеріалі.

Міносвіти надіслало до регіонів лист-роз’яснення про застосування дистанційного навчання в школах, передає пресслужба МОН.

Так, особливу увагу варто звернути на організацію онлайн-навчання для осіб з особливими освітніми потребами, адже їм потрібна підтримка з боку асистента вчителя, а також учнів, які не мають доступу до інтернету чи комп’ютера.

Зокрема, у МОН наголосили на такі важливі акценти:

  • Під час дистанційного навчання зміст освіти і кількість годин уроків не скорочується, а реалізується в синхронному та асинхронному режимах. Проте, проводити всі уроки на онлайн не потрібно.
  • Вчителі також мають обов’язково приділити увагу вправам для очей та постави учнів.
  • Поточне та тематичне оцінювання учнів буде проводитися дистанційно. Але кількість робіт, які виконують учні для такого оцінювання не повинна бути надмірною і спричиняти перевантаження учнів.

Чи можуть батьки попросити перевести дитину на онлайн-навчання? Батьки можуть прийняти таке рішення з будь-яких причин. Тоді їм необхідно звернутися до школи, який надає послуги саме за дистанційною формою, і він повинен мати системотехнічне забезпечення для організації онлайн-навчання.

Онлайн-навчання забезпечує постійний вчительський супровід, регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі.

У МОН наголосили, що дистанційне навчання розширює можливості навчання дітям, які не можуть відвідувати заклади освіти з різних причин: стан здоров’я, систематичне заняття спортом, проживання на неконтрольованій території, перебування за кордоном тощо.

0