349

0

У “Дії” можна буде завантажити “ковідний сертифікат” для підтвердження вакцинації від коронавірусу.

Під час нового локдауну, який можуть ввести через спалах коронавірусу, для вакцинованих від коронавірусу громадян можуть послаблювати карантин. Відповідну ініціативу розглядає МОЗ, але ухвалюватиме рішення Кабінет Міністрів.

Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив в інтерв’ю виданню “Апостроф”.

За його словами, карантинні послаблення можливі для громадян із  внутрішнім “ковідним сертифікатом”. Цей документ можна буде згенерувати в застосунку “Дія”. Він, до слова, підтверджує не лише факт щеплення проти COVID-19, а й ПЛР-тест або підтверджує, що людина перехворіла.

“Дійсно, ми розглядаємо в майбутньому таку можливість. Йдеться про використання “внутрішнього” ковідного сертифіката. Це електронний документ, який ви зможете згенерувати в “Дії”, який підтверджує факт щеплення проти COVID-19”, – сказав Кузін.

Головний санлікар анонсував, що розглядається можливість “дозволити працювати підприємствам з вакцинованими співробітниками, які відвідуватимуть клієнти, щеплені проти COVID-19”. На його думку, це дозволить зменшити навантаження на економіку без ризику для громадян.

0