262

0

За останні п’ять днів на Рівненщині кількість одужань від COVID-19 перевищує кількість виявлених випадків захворювання, а в деяких районах – на рівні нових випадків інфікувань. Про це 15 листопада повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко. Він зазначив, що це лише “окремі підстави для оптимізму” й область надалі відповідає критеріям “червоної” зони.

“Станом на середину листопада чотири ключові COVID-показники продовжують знаходитись у межах, які зобов’язують застосовувати в області обмеження “червоної” зони”, – повідомив Ігор Тимошенко.

Йдеться про кількість випадків на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування, кількість госпіталізованих і завантаженість ліжок у ковідних лікарнях.

“Ми працюємо над тим, щоб зробити все максимально можливе, щоб ми зайшли в інший карантинний вид. Але разом з тим є лише окремі підстави для оптимізму: зокрема, за останні п’ять днів бачимо, що кількість одужань перевищує або в деяких районах – на рівні нових випадків інфікування. Це вже позитивний сигнал. По завантаженості ліжок – позитивні сигнали, але разом з тим, ще треба подивитися як мінімум 5-7 днів, щоб констатувати про стабілізацію ситуації”, – зазначив Ігор Тимошенко.

Він також підкреслив, що темпи імунізації в області вищі, ніж місяць тому. Обмеження, які передбачені “червоною” зоною, також стимулюють вакцинацію, – сказав Тимошенко.

Завантаженість ліжок ковідними хворими в області – 68,3%, додав начальник департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Олег Вівсянник. Він прокоментував інформацію профільного міністра Віктора Ляшка, який заявив, що вперше за останні три місяці середньодобова кількість виписок з “ковідних” лікарень переважає над кількістю госпіталізованих.

“Дійсно, ми спостерігаємо тенденцію стабілізації ситуації, проте вона є напруженою і в будь-який момент може розгорнутись у протилежному напрямку. Станом на 15 листопада вперше виявлених випадків 184, а одужалих – 306 пацієнтів. Проте не кожен день у лікувально-профілактичних закладах спостерігається така тенденція, важко оцінити її у вихідні”, – зауважив Олег Вівсянник.

0