251

0

Спека набирає обертів і синоптики прогнозують майже цілий тиждень температуру повітря понад 30° тепла.

У такі періоди потрібно ретельно стежити за водним балансом і правильним харчуванням, бо деякі продукти можуть спровокувати навіть тепловий удар.

Гострі спеції та червоний перець

Так-так) У спеціях і кайенському перці міститься капсаїцин – з’єднання, яке може викликати підвищення температури тіла у людини та відчуття жару.

Червоне м’ясо

Такий продукт буде довго перетравлюватися в шлунку, а в спеку травлення і так сповільнюється, тому важка їжа може привести до здуття і сильного болю у животі. Якщо ви не можете обійтися в раціоні без таких продуктів – їжте в спеку куряче м’ясо або нежирну рибу.

Молочні продукти

Виняток становить тільки кефір – у спеку він навіть корисний. А ось все інше забезпечить вам тяжкість в шлунку на кілька годин.

Солодощі

Найкращі солодощі під час літньої спеки – це фрукти. Солодощі, особливо з ароматизаторами та консервантами – стануть для вас ворогом.

Морозиво

Як не дивно, виявляється, що організм активно вироблятиме тепло, щоб зігріти вас задля збереження сталості температури всередині. Тому краще відкладіть порцію морозива до вечора, коли спека вже спаде.

Крижані напої

Ефект такий самий, як і у випадку з морозивом. Якщо ми постійно п’ємо потроху дуже холодну воду, організм постійно підігріває тіло до потрібної температури. І є ризик заробити тепловий удар. Найоптимальніша температура – кімнатна або злегка прохолодна.

Сечогінні продукти

Кава, напої з кофеїном, чай, газовані напої, пиво, спаржа і банани, манго і багато інших – це продукти, які провокують активне виведення сечі з організму. А це означає, що ми втрачаємо рідину з організму у два рази швидше в спеку, оскільки ще й потіємо.

Алкогольні напої

Один з найсильніших сечогінних засобів. Крім того, алкоголь розширює судини, а спека підсилює вплив токсинів алкоголю на організм.

0