396

1+

Незабаром в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Уряд обіцяє, що тарифи залишаться незмінними, а розмір субсидій навпаки зросте.

Як тарифи діють нині, чи залишаться вони на тому ж рівні та чи є в українців підстави для хвилювання – розповідаємо далі.

Раніше, до 2019 року, опалювальний сезон в Україні традиційно розпочинався 15 жовтня, однак згідно з новими правилами все залежатиме від погодних умов.

Тож, якщо середньодобова температура протягом трьох діб у регіоні не підіймається вище 8 градусів за Цельсієм, то місцева влада ухвалює рішення про старт опалювального сезону.

Зі слів прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, нині понад 90% всіх відповідних підприємств заявили про готовність до опалювального сезону.

Тарифи на газ

Щоб уникнути торішніх “тарифних протестів”, з 1 травня 2021 року в Україні паралельно зі звичними місячними тарифами, діє ще й річний. Тож українці можуть обирати для себе більш вигідну ціну.

  • Річний тариф – фіксована ціна щомісяця до 30 квітня 2022 року. На річний тариф населення перевели автоматично. Вартість кубометру газу у різних постачальників коливається від 7,80 гривні до 13,50 гривні. 
  • Місячний тариф – ціна змінюється кожного місяця. Цей тариф діє для тих українців, котрі відмовилися від річної фіксованої пропозиції. У жовтні ціна кубометру газу у різних постачальників варіюється від 7,99 гривні до 31,06 гривні.
  • Постачальник останньої надії (ПОН). Якщо газопостачальника позбавили ліцензії, або він збанкрутував, то його споживачі тимчасово автоматично переходять на тарифи ПОН. Його роль в України виконує компанія “Нафтогаз”, але не більше ніж 60 днів. У жовтні тариф становить 16,56 гривні за кубометр газу.
1+