346

1+

З 12 по 16 грудня українська делегація проїхала понад 2 тисячі кілометрів автошляхами сусідньої Польщі. Про це йдеться на сайті Державного історико-культурного заповідника міста Дубно.

Метою далекої подорожі для керівника Тернопільського обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталія Семенюка, очільника відділення цієї ж організації у м. Дубно Леоніда Дудка та директора Заповідника м. Дубна Леоніда Кічатого стало відновлення і повернення на звичні рейки (після карантинних обмежень) співпраці з польськими партнерами.

Спочатку «туристичний навігатор» привів наших земляків до гміни Котунь Седлецького повіту Мазовецького воєводства, де їх зустрів давній добрий приятель і водночас генератор та координатор міжнародних програм і проєктів Гжегож Гураль. Цього разу з очільником польської громади обговорили поглиблення співпраці поміж п’ятьма громадами Польщі та Дубенського району, основи якої були закладені під час проведення Дня Європи в Дубенському замку. Мова йшла про приїзд до Польщі їхніх українських колег, аби ділові контакти набрали практичних обрисів.

Директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубна Леонід Кічатий скористався нагодою для зустрічі з керівником культурного центру «Реймонтувка», з яким обговорили спільні програми та проєкти, можливості їхнього фінансування. До слова, польська сторона у форматі транскордонного співробітництва останні п’ять років проводить мистецькі пленери зі залученням коштів Євросоюзу. Зазвичай до таких пленерів долучаються митці багатьох країн Європи. Поки що України там немає, але…

Представники нашої делегації домовились, що спільно з гміною Котунь у період з травня по вересень 2022 року (якщо цьому не завадять форс-мажорні обставини) в Дубенському замку проведуть міжнародний мистецький пленер. Чи це буде художній чи скульптурний пленер, або ж за участі ковалів чи різьбярів – визначаться згодом. Але готуватись до європейського заходу Заповіднику вже потрібно.

1+