568

0

Через релігійні переконання трьом юнакам з Дубенського району погодили проходження невійськової служби.

Днями в управлінні соціального захисту населення відбулося засідання комісії з питань альтернативної (невійськової) служби. Про це повідомляють на сайті Дубенській райдержадміністрації.

Члени комісії розглянули чотири заяви від громадян, релігійні переконання яких не дозволяють користуватися зброєю, про направлення їх на проходження альтернативної служби, як це передбачено Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу».

За результатами розгляду заяв прийняли рішення про направлення трьох заявників на проходження невійськової служби та одному хлопцю відмовили.

Для довідки: альтернативна (невійськова) служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством.

Право на таку службу мають громадяни, виконання військового обов’язку яких суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби і складає 27 місяців. Передбачено, що альтернативну службу заявники проходитимуть на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності, діяльність яких насамперед пов’язана з соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством.

0