502

0

З1 січня наступного року набирають чинності окремі положення Закону України «Про ринок електричної енергії». Таким чином продовжиться реформування енергетичної галузі в нашій країні. Крім того, запущений ринок природного газу.

Саме тому бюджетні установи повинні своєчасно укласти договори на постачання енергоносіїв.

Про це повідомила під час наради заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська за участю керівників бюджетних установ, організацій.

«У 2021 році продаж електроенергії буде здійснюватися за ринковими цінами. Тому такий механізм, який використовували у попередніх роках, не можна буде застосовувати. Зокрема, йдеться про 20-ти відсоткову пролонгацію договору за умовами попереднього року на період проведення закупівлі. Такий механізм використовували, щоб не залишитися без енергоносіїв на початку року. І це було передбачено у нашому законодавстві «Про публічні закупівлі. З 2021 року такої можливості не буде», – зазначила Людмила Шатковська.

Ці фактори та наближення нового фінансового року зумовлюють необхідність негайного початку проведення публічних закупівель енергоносіїв на 2021 рік.

«У разі зволікання початку закупівлі або несвоєчасного здійснення керівники бюджетних установ ризикують перевитратити фінансові ресурси. Або ж прийдеться звертатися до постачальника так званої «останньої надії», який пропонує енергоносії за значно вищими тарифами, ніж ринкові. У результаті будуть завдані збитки для бюджету. Тому завдання кожного керівника – не допустити бездумне використання бюджетних коштів», – додала Людмила Шатковська.

Саме тому під час наради представники енергопостачальних організацій надали роз’яснення по змінам, які передбачені новою редакцією ЗУ «Про публічні закупівлі», «Про ринок електричної енергії» тощо.

0