424

0

Якщо ви не сплачуєте комунальні послуги, надані постачальником, з особистої причини, постачальник має право відключити йому подачу послуг. Однак в деяких випадках це технічно неможливо – як, наприклад, в ситуації з водопостачанням та опаленням – тому постачальнику залишається подати на боржника до суду і примусово стягнути борг. Про це повідомляє Finance.

Якщо суд винесе позитивне для позивача рішення – виконавча служба заарештовує банківські рахунки боржника. Сума боргу надалі буде стягуватися з офіційних джерел доходу, включаючи заробітну плату.

Якщо платежі за житлово-комунальні послуги були оплачені несвоєчасно, згідно з інформацією, зазначеною на сайті Верховної Ради, споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, який був встановлений у договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за день прострочення. Крім того, загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Коли сума заборгованості перевищує суму в 120 тис.грн, виконавча служба має право заарештувати нерухомість, і це може стати приводом для примусового виселення з квартири.

Усе це не працює в тому випадку, якщо споживач зумів довести, що не оплачував комунальні послуги через неякісне їх надання.

0