380

0

Від 1 липня повноцінно запрацює легальний ринок землі.

Власники паїв та громади зможуть повністю розпоряджатися землями, а аграрії – стати реальними власниками землі. На цьому акцентував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час круглого столу, присвяченому земельній децентралізації.

Участь в обговоренні взяли народні депутати України, голови РДА, керівники громад, експерти та сільськогосподарські товаровиробники.

«Громади Рівненщини мають ефективно увійти у ринок землі. Тому перед продажем чи відчуженням в оренду ділянок, задумайтеся – хто буде господарювати на ваших територіях? – звернувся Віталій Коваль до голів громад. – Це точно мають бути ефективні фермери, підприємці, які дадуть соціальний ефект вашим громадам. Адже соціальне партнерство бізнесу і громади дає ефективні результати. Дуже важливо, щоб у вас були різнопланові виробники, комплексно розвивалося не тільки рослинництво, а й ягідництво і тваринництво».

Також Віталій Коваль зазначив, що системна співпраця Рівненської ОДА з територіальними громадами в питаннях підвищення ефективності управління земельними ресурсами в нових ринкових умовах земельної реформи буде тривати і надалі.

До слова, проведений у 2020 році аудит землі на території кожної громади дав можливість залучити до офіційного обігу додаткові 28 тисяч гектарів землі.

0