521

0

Тарифи на газ у 2021 році взимку можуть різко зрости – відразу на 40-70%. Причина – в примусовому підвищенні ціни, яке ініціював НАК «Нафтогаз України».

Про це написав ексміністр фінансів Ігор Уманський на своїй сторінці в Facebook.

«НАК «Нафтогаз» примусово підвищив ціну на газ. Уряд йому в цьому не заважає. Подорожчання газу тягне за собою підвищення вартості теплової енергії на 40-70% залежно від регіону», – зазначив він.

Уманський нагадав, що питання підвищення тарифів на газ та опалення Київ віддав на відкуп місцевій владі.

«Мовляв, хочете – підвищуйте на 70%, а не хочете – можете залишити тарифи незмінними. А різницю, яка виникне, компенсувати за рахунок коштів місцевих бюджетів. Це справжня криза. Вона обов’язково завдасть нищівного удару або по мільйонам пересічних громадян, або… по мільйонам пересічних громадян. Тому що місцеві бюджети – це дороги, школи, лікарні, порядок у населених пунктах. Фактично, президент і уряд пропонують замість шкіл і доріг витратити ці кошти на компенсацію негативних наслідків діяльності президента та уряду. Ось як насправді виглядає децентралізація», – заявив він.

Уманський нагадав, що з 2013 року ціни на газ підскочили більше, ніж у 10 разів. Відповідно зросла і ціна за опалення, яка вже взимку 2020-2021 років перебувала за межею. Якщо ціна зросте на 70%, опалювальний сезон стане гуманітарною катастрофою, а люлі просто перестануть платити.

0