458

0

Щодня на Рівненщині реєструють хворих на коронавірус.

Захворювання визначають за допомогою ІФА/ПЛР-тестування. Тоді ж після лікування мали б робити повторні тести. Проте медики стверджують, що таке тестування платне, а відповідно тільки одиниці зроблять їх.

“Якщо коротко, то неправда, бо для тих, кому такі тести дійсно потрібні – вони не є платними.

Згідно з чинним стандартом, одним із критеріїв завершення амбулаторного поліклінічного лікування є відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючись від 10 дня від дати взяття матеріалу при позитивному результаті на covid-19 методом ПЛР без лабораторного обстеження. Простіше кажучи, якщо пацієнт одужав через 30 днів після звернення – лікар просто виписує його без тестування.

У світі давно доведено, що через 10 днів після початку хвороби людина вже не становить небезпеки для оточуючих. Я знаю, що деякі роботодавці вимагають результати ПЛР-дослідження від підлеглих, змушуючи персонал необґрунтовано витрачати власні кошти. Як на мене, якщо керівник має подібні примхи – логічно, щоб їх оплачували за рахунок самої організації, хоча жодного сенсу в цьому, незалежно від результатів тестування, немає.

Поясню: імуноглобуліни, наприклад, нікуди за такий короткий час не зникнуть, а фрагменти РНК коронавірусу можуть фіксувати ще протягом багатьох тижнів Таким чином рішення щодо доцільності re-тестування приймається виключно лікарем”, – пояснив головний санітарний лікар області Роман Сафонов.

– Щодо вартості досліджень в комунальних, державних, приватних закладах – звісно вона відрізняється, відрізняються суттєво. Відсутність черг у приватних лабораторіях, привітна посмішка, швидкість видачі результатів додатково оплачуються з кишені клієнта. Державні, комунальні заклади орієнтовані на собівартість послуги.

Джерело: інформаційний портал м. Дубно.

0