771

0

У дубенських соціальних мережах розгорнулася дискусія довкола недавнього рішення виконавчого комітету міської ради, що стосувалося роботи сумновідомого закладу – кафе «Дуплет».

Нагадаємо, що дубенський виконком вирішив рекомендувати Дубенському відділу поліції ГУНП в Рівненській області активізувати питання щодо припинення діяльності закладу кафе «Дуплет» та бару в кафе «Дуплет».

Аби спростувати та роз’яснити деякі факти у Дубенській міській раді прокоментували це рішення.

“Нерухоме майно, у якому розташоване кафе «Дуплет», належить на праві власності двом фізичним особам так само, як орендують це майно два різних суб’єкта підприємницької діяльності, що провадять господарську діяльність у кафе «Дуплет».
Згідно з нормою ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він сам вирішує, що робити зі своїм майном, керуючись виключно власними інтересами, здійснюючи щодо цього майна будь-які дії, які не повинні суперечити закону і не порушують прав інших осіб та інтересів суспільства. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Згідно вимог ч. 4 ст. 23 Господарського кодексу України забороняється незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб’єктів господарювання. Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Обмеження щодо заняття підприємницькою діяльністю можуть бути встановлені судом, який може обмежити особу в занятті видом підприємницької діяльності на певний строк, визначений вироком. У тому випадку, якщо особу було засуджено за вчинення крадіжки, хабарництва або іншого корисливого злочину і вона має непогашену судимість, ця особа не може бути зареєстрована як суб’єкт господарювання, виступати співзасновником підприємств, а також займати керівні посади чи посади, пов’язані з матеріальною відповідальністю в підприємницьких товариствах”, – повідомили у міській раді.

Таким чином, вирішення питання щодо закриття чи припинення господарської діяльності кафе «Дуплет» не відноситься до компетенції органу місцевого самоврядування, а вирішуються в судовому порядку.

“Разом з тим, в межах здійснення своїх власних повноважень виконкомом міської ради було направлено відповідні листи підприємцям, котрі здійснюють підприємницьку діяльність з вимогою дотримання режиму роботи кафе «Дуплет». Інші заходи впливу на цих громадян з боку органу місцевого самоврядування законом не передбачені”, – зазначили у тексті звернення.

0