582

0

Місто Дубно на Рівненщині, попри те, що знаходиться у “червоній” карантинній зоні, має стрімку динаміку до збільшення кількості хворих на COVID-19.

На інших територіях, які також “червоні”, динаміка навпаки – до стабілізації ситуації. Про це у “Темі дня” на Суспільному розповів головний санітарний лікар області Роман Сафонов і додав, що поки не бачить перспективи для Дубна щодо зміни зонування.

У “червоній” зоні із найсуворішими карантинними обмеженнями Дубно, а також Рівненський і Костопільський райони перебувають другий тиждень. Із 24 серпня до них додались місто Острог і Радивилівський район.

“У місті Дубно ситуація найскладніша зі всієї області. Там позначка – понад 500 осіб на 100 тисяч населення, які захворіли за 14 днів. Перспективи вийти з “червоного” кольору для Дубна найближчим часом я не бачу”, – каже головний санітарний лікар області.

На другому місці – Костопільський район, там трохи більше 400 інфікованих на 100 тисяч населення.

“А от Рівненський район останніми днями демонструє динаміку щодо стабілізації ситуації, ми маємо деяке зменшення кількості хворих. Якщо так буде й надалі – найближчим рішенням державна комісія ТЕБ і НС може винести його з “червоної” зони”, – сказав Сафонов.

Головний санлікар області зазначив, що до території із позитивною динамікою можна також віднести Радивилівський район. Якщо не буде форс-мажорів, то його також можуть повернути з “червоної” до “помаранчевої” зони.

“Ефект від запроваджених заходів є. Те, що ми спостерігаємо зменшення в районах – це закономірний процес і це питання не декількох днів. А в Дубно… можна зробити висновок, що там ігноруються заходи, які передбачені нормативними документами. Будемо розбиратись, хто не допрацьовує в цій ситуації”, – зазначив Роман Сафонов.

0