186

0

Після низки абсурдних заяв посадовців РФ щодо нібито створення «брудної» ядерної бомби в нашій державі російська дезінформаційна машина переключилася на тему біологічної зброї.

Міністерство охорони здоров’я України спростувало поширену російськими пропагандистськими ЗМІ інформацію про нібито «екстрену зачистку слідів військово-біологічної програми, що фінансується за кошти Міноборони США» та «знищення особливо небезпечних патогенів». МОЗ України також наголосило, що на території нашої держави немає американських лабораторій.

Усі лабораторні спроможності в Україні виконують єдину загальну функцію – індикацію та ідентифікацію збудників інфекційних хвороб, що мають значний епідемічний потенціал та/або міжнародне значення і підпадають під регуляцію згідно з міжнародними медико-санітарними правилами.

Міністерство охорони здоров’я України також звернуло увагу на те, що в оприлюднених Росією документах немає згадок про особливо небезпечні біопатогени, розробку яких російські пропагандистські ЗМІ приписують Україні.

Збройна агресія РФ значно послабила національну систему біологічного захисту України. Зокрема, захопивши українські науково-дослідні заклади та практичні установи санітарно-епідеміологічного профілю на території тимчасово окупованого Криму, а також тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, Росія свідомо ігнорує вимоги щодо надання інформації про стан та місцезнаходження патогенів, які зберігалися на цих об’єктах та використовувалися при створенні вакцин і в діагностичних цілях для населення України.

В умовах триваючого збройного вторгнення російських військ на українську територію уряд України докладає максимальних зусиль задля забезпечення надійного захисту всіх лабораторій на підконтрольних територіях.

У цьому контексті будь-які спроби РФ захопити біологічні матеріали є вкрай небезпечними та можуть становити загрозу як для безпеки України, так і для безпеки всієї Європи.

Публічні заяви РФ про нібито розробку біологічної зброї в Україні слід розглядати як дезінформацію та провокацію.

Україна закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, аби змусити її дотримуватись міжнародних зобов’язань, зокрема в рамках Конвенції про заборону біологічної зброї, та не створювати додаткових безпекових ризиків, пов’язаних з біологічними агентами.


0