362

1+

На жовтому рівні епіднебезпеки не йдеться про закриття чи обмеження руху транспорту, на червоному – рішення прийматимуть місцеві комісії ТЕБ та НС.

Про розказав заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

“У жовтому рівні обмеження для транспорту не передбачені. Для регіонів червоного рівня повноваження щодо встановлення обмежень в громадському транспорті покладено на регіональні комісії ТЕБ та НС. Тобто по суті обласні комісії можуть приймати рішення про призупинення транспорту або обмеження його роботи на рівні області. Але поки що мова про закриття чи про обмеження руху транспорту не йде”, – сказав Кузін.

Водночас він наголосив, що повне скасування руху транспорту неможливе, “тому що від цього залежать інфраструктурні питання, робота об’єктів критичної інфраструктури на рівні областей”.

За його словами, логічно запровадити більш жорсткі епідемічні та профілактичні вимоги до автотранспортного засобу: контроль за використанням масок, дезінфекція транспорту, провітрювання та відсутність скупчення як на місцях очікування, так і в самому транспорті.

Також Кузін наголосив, що магазини, які працюють з продуктами харчування, зможуть продовжувати роботу на червоному рівні.

“До них буде застосовуватися обмеження за кількістю людей, що одночасно перебувають в приміщенні. Але вимога щодо вакцинації на них поки не розповсюджується, оскільки ми розуміємо, що обмеження кількості продуктових супермаркетів може доволі суттєво впливати на життєзабезпечення населеного пункту”, – наголосив держсанлікар.

За його словами, МОЗ буде ініціювати норму про вакцинацію певного відсотка працівників, які працюють у сфері обслуговування. Але вимоги щодо вакцинації відвідувачів, скоріше за все, не буде.

1+