1643

0

Про це журналістам ІА «Теза» повідомив колишній завідувач відділення, Микола Кружайло.

Незважаючи на акції протесту, які влаштовували працівники хоспісу, на розголос у ЗМІ, а також на зустріч із представниками Рівненської обланої ради (відеоматеріал дивіться тут), де шукали різні шляхи збереження медзакладу, паліативне відділення у Дубні таки закрили.

Сьогодні, 31 березня, про це у телефонній розмові журналістам ІА «Теза» повідомив уже екс-завідувач відділення, Микола Кружайло:

Приміщення уже зачинене, майно та обладнання «Рівненська обласна лікарня» передала для Вербської територіальної громади, із 48 працівників 12 уже звільнилося, і я в тому числі. Ще 4 – під питанням. Інші їздять до Рівного на роботу. Більшість пацієнтів хоспісу забрали родичі, 1 пацієнт був переведений у паліативне відділення при «Дубенській міській лікарні», 1 – у лікувальний заклад у Дядьковичах, ще 3 – у Демидівку… На жаль, усі ті обіцянки про збереження закладу виявилися лише обіцянками».

Будівля, а саме монастир кармеліток, пам’ятка архітектури, знаходиться в оренді у Рівненської єпархії ПЦУ, наразі його подальша доля ще визначається.

Нагадаємо, ще 9 березня керівництво «Рівненської обласної лікарні» ознайомило працівників закладу із наказом, згідно з яким, Дубенське відділення паліативної медицини з 1 квітня повинно мати іншу адресу – м. Рівне, вул. Київська, 78. Усі пацієнти мали залишити лікувальний заклад до 25 березня, а медичні працівники – за бажанням змінити місце роботи за вказаною вище адресою. Деталі дивіться тут.

Громадськість Дубна відразу висловила своє незадоволення таким рішенням «Рівненської обласної лікарні», структурним підрозділом якої є паліативне відділення. Адже місто втрачає хоспіс, 80% пацієнтів якого – саме жителі Дубенщини, – а також навчений медперсонал. Працівників поставили перед вибором: змінювати місце роботи чи звільнятися – не усім зручно щодня витрачати час і кошти на дорогу до Рівного, а чимало пацієнтів хоспісу не мали, куди йти на подальше лікування. Тим  паче, що усі вони потребують специфічного догляду та лікування – саме у стінах медичного закладу, а не вдома.

Однак, як бачимо, усі намагання громадськості зберегти хоспіс у Дубні наразі зазнали фіаско. З 1 квітня його у місті уже не існує.

Фото та матеріал ІА «Теза».

0