1334

1+

Міністерство соціальної політики заявляє, що особи, які мають страховий стаж не менше ніж 18 років, можуть виходити на пенсію в 63 роки в 2021 році.

“З 1 січня 2021 особи, що не мають страхового стажу 28 років, але які мають не менше як 18 років страхового стажу, зможуть виходити на пенсію у віці 63 роки. Інші особи, які мають страховий стаж не менше ніж 15 років, зможуть виходити на пенсію у віці 65 років”, – повідомили в Мінсоцполітики.

Тим особам, кому тимчасова допомога (соціальна пенсія) вже призначена, виплата допомоги продовжується до набуття права на пенсію.

Крім того, Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю” передбачено, що особи, які мають страховий стаж менше ніж 15 років, при досягненні віку 65 років можуть отримувати державну соціальну допомогу.

Таку ж допомогу можуть отримувати і особи з інвалідністю, які не мають необхідного страхового стажу для призначення пенсії, і діти, які не мають права на пенсію через втрату годувальника.

Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” передбачено державну допомогу таким особам в сумі 100% прожиткового мінімуму, а для дітей – 130% прожиткового мінімуму.

Для осіб передпенсійного віку, які втратили роботу, не менш важливою програмою державної підтримки є допомога із безробіття.
Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) закон передбачає можливість отримувати допомогу із безробіття протягом 720 календарних днів.

1+