1680

0

В Україні почали діяти нові критерії для госпіталізації хворих з підозрою на COVID-19 або вже з підтвердженим діагнозом.

Про це повідомила перший заступник міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як на брифінгу у вівторок, 3 листопада.

«Хочу розповісти про зміни, які відбулися у стандартах надання медичної допомоги на первинній ланці. Наказом МОЗ від 27.10 внесені зміни, що стосуються первинної медичної та амбулаторної поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19 в частині щодо госпіталізації і критеріїв завершення амбулаторного поліклінічного лікування», – сказала вона.

Зараз госпіталізація показана особам з підозрою або підтвердженим COVID-19, що мають хоча б один з таких ознак:

  • частота дихання менше 10 на хвилину або більше 30;
  • рівень насиченості киснем крові менше або дорівнює 92%;
  • порушення свідомості.

Також, за словами Садов’як, госпіталізація показана пацієнтам з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають важку супутню патологію в стадії декомпенсації.

Крім того, вона повідомила, що завершити амбулаторне поліклінічне лікування COVID-19 можна при наявності наступних критеріїв:

  • відсутність клінічних проявів ГРВІ протягом трьох днів починаючи з десятого дня після появи симптомів без лабораторного обстеження,
  • відсутність клінічних ознак ГРВІ протягом трьох днів, починаючи з дати взяття матеріалу при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР без лабораторного обстеження;
  • відсутність клінічних проявів ГРВІ після отримання одного негативного ПЛР-тесту.
0