877

0

У Семидубській громаді встановили карантин. Причина – сказ у домашнього кота.

23 березня у Дубенській РДА провели засідання районної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. На засіданні начальник Дубенського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби Іван Лопуга підтвердив випадок сказу в домашнього кота у селі Семидуби. Днями кіт захорів, господиня його лікувала, та все ж тварина померла. Власниця запідозрила у тварини сказ та звернулася до фахівців ветеринарної служби, які й підтвердили хворобу.

Таким чином, рішенням комісії від 23.03.2021 року в селі Семидуби введено карантин на 60 діб. До загрозливої зони також потрапляють села в радіусі 10 км.

До зняття карантинних обмежень на цій території забороняється:

  • Проведення промислового та ліцензійного відстрілу диких тварин.
  • Заходи із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин. Фахівці ветеринарної служби здійснюватимуть щоденний подвірний обхід та проводитимуть щеплення від сказу для котів і собак.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН!

Для запобігання виникнення сказу потрібно постійно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати державну службу ветеринарної медицини та/або доправити тварину для огляду ветеринарним спеціалістом в державну лікарню ветеринарної медицини. У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

За інформацією пресслужби Дубенської РДА.

Головне фото є ілюстративним.

0