207

0

Зміна клімату прогресує, а спека та посуха стають все жорсткішими. Отже, в Україні спостерігатиметься колосальний ризик пожеж.

Про це йшлося під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 Липень-серпень буде жарким, як і торік. Денна температура сягатиме 37 градусів. Існує дуже висока ймовірність формування тривалих періодів надзвичайної пожежної небезпеки у всіх областях України, – наголосив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

Наголошено, що Рівненщина належить до областей із середнім класом небезпеки. Цьому сприяють часті дощі та зливи. Водночас, температура влітку буде підвищуватися у всіх регіонах, а з нею зростатиме і пожежонебезпека.

На переконання керівництва Державної служби з надзвичайних ситуацій, Україну очікує один з найскладніших пожежонебезпечних періодів, тому в регіонах мають посилити заходи з протидії пожежам. Серед першочергових – постійний моніторинг, відеоспостереження, введення тимчасових заборон на відвідування лісів, протипожежне облаштування лісів.

За словами керівника ГУ ДСНС в Рівненській області Сергія Крука, область перебуває у постійній готовності до виконання завдань. Напоготові: 131 одиниця насосної техніки та обладнання, серед якої – 3 пожежно-насосні станції, 3 рукавні автомобілі, 66 пожежних автоцистерн та 59 мотопомп.

Також в області відкориговані плани реагування на пожежі в природних екосистемах, порядок взаємодії з держлісагенствами та іншими лісокористувачами на випадок спільних дій при виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами у лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях.

Він повідомив, що для точного виявлення осередків займань на Рівненщині обстежують території за допомогою квадракоптера. Так, у березні – травні 2020 року оперативною мобільною групою ГУ ДСНС у області було проведено рейди щодо пожежонебезпечної ситуації в природних екосистемах 9-ти районів Рівненщини. Лише з 7 по 25 травня за допомогою безпілотника вчасно виявлено майже півсотні осередків пожеж.

За повідомленням пресслужби  РОДА.

0