733

0

На Рівненщині у 19 працівників харчоблоків дитячих закладів виявили збудник золотистого стафілокока. Такі результати раптових перевірок оприлюднили в Рівненському центрі контролю та профілактики хвороб 18 жовтня.

Головний санлікар області Роман Сафонов Суспільному розповів, що це лише – частина результатів та роз’яснив, що буде з працівниками, у яких виявили збудник.

“Підставою є постанова головного державного санітарного лікаря України, у зв’язку з тим, що на території країни був ряд спалахів через те, що носії золотистого стафілокока забруднюють харчові продукти. Робимо це для того, щоб уникнути харчових отруєнь. У нас і так складна ситуація по ковіду, по інших інфекціях”, – прокоментував головний санлікар області.

Золотистий стафілокок виявили у працівників ЗДО №6 м.Дубно, ЗДО №3 м.Дубно, ліцеї міста Дубно та інтернатному закладі міста Дубно.

Інформацію про результати обстежень надають керівнику закладу чи підприємцю, який працює в установі на аутсорсі. Також повідомляють Держпродспоживслужбу як контролюючу організацію. Працівники працювати далі не можуть.

“Відповідно до законодавства, керівником саме підприємства, яке забезпечує харчування, або керівником закладу робиться відсторонення працівників до проходження санації, поки вони не припинять виділяти небезпечний збудник. Робиться повторне дослідження. Якщо людина вже не виділяє злотистий стафілокок, то дається допуск до роботи”, – пояснює Роман Сафонов.

Він уточнив, що для підприємців, які працюють у їдальнях садочків та шкіл, є вимога щорічно проходити такі медичні огляди працівників. Від працівників, яких робочим місцем забезпечує управління освіти, результати таких досліджень вимагають при оформленні на роботу.

0