318

1+

Сьогодні, 23 лютого, за дорученням міського голови Василя Антонюка першим заступником міського голови Миколою Ткачуком та заступниками міського голови Михайлом Антонюком та Мар’яною Мудрик проведено чергову зустріч-нараду з керівниками закладів медичної та культурної галузей міста щодо поводження у випадку надзвичайної ситуації.

Днями таку ж зустріч проведено на базі міського управління освіти для керівників освітніх закладів – шкіл та садочків.

Посадовці закликали очільників установ зберігати спокій, не панікувати, виконувати звичну роботу, але щодня працювати над підготовкою підпорядкованих їм колективів та будівель до можливих загроз, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій чи воєнних дій.

Зокрема, провести роботу з розчищення та прибирання підвальних приміщень у будівлях установ, перевірити стан інженерних та комунікаційних мереж, адже саме заглиблені приміщення є найпростішими укриттями, які можуть бути використані для екстреного захисту населення від факторів небезпеки.

За словами начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій міської ради Олександра Рибачука, підвальні приміщення без вікон підходять для укриття від стрілецької та легкої артилерійської зброї, а найбільшу небезпеку у разі обстрілів становить перебування на відкритій місцевості.

Посадовець наголосив, що у місті Дубні відсутні такі захисні споруди як сховища (бомбосховища). Разом з тим, на території міста є близько 50-ти об’єктів, які після відповідного переобладнання можуть використовуватися як протирадіаційні укриття.

Також він розповів присутнім про функціонування системи оповіщення та озвучив практичні поради щодо поведінки у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Окрім того, під час зустрічі керівникам установ доручено розробити алгоритм дій у випадку надзвичайної ситуації та визначити в кожному колективі осіб, котрі відповідатимуть за виконання певних робіт.

А також сформувати списки працівників для участі у навчаннях з надання домедичної допомоги, які проводяться у Дубенському фаховому медичному коледжі, для централізованої організації навчального процесу.

1+