412

0

У внутрішньому дворику Дубенського історико-культурного заповідника відкрили фотовиставку «Анна Валентинович — героїня двох народів».

Виставку створили за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, яку зробив Польський інститут у Києві. Про це повідомляють у Дубенській міській раді.

Фотовиставка розповідає про історію Анни Валентинович, українки за походженням, людини-легенди, котра була співзасновницею польської незалежної профспілки «Солідарність» і стояла біля витоків революції «Солідарності».

Вперше цю виставку представили в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану Києва. На Рівненщині — у школі села Сінне (зараз Садове), де 15 серпня 1929 року народилася та провела свої дитячі роки пані Анна.

Міський голова Василь Антонюк та директор заповідника Леонід Кічатий зазначили, що відкриття виставки є досить символічним, адже Польщу та Україну поєднують не лише партнерські та стратегічні стосунки, але й спільні непересічні особистості.

Особливо зворушливо прозвучало звернення до дубенчан онука Анни Валентинович, Пьотра Валентиновича. Зокрема, у ньому він розповів про цікаві факти з біографії героїні виставки.

«…Шановне панство, попри всілякі намагання ворогів, їм не вдалось усунути з карти історії постать Анни Валентинович. Не вдалося, дякуючи таким людям, як ви, котрі не лише пам’ятають, а й розповідають іншим про неї. Дякуючи вам, правда має шанс перемогти брехню, за що від всього серця всім вам дякую. Величезна подяка пану Василю Антонюку і пані Ерні Шевчук, а також всім людям, причетним до заходів з вшанування пам’яті моєї бабусі, всім з ким познайомився і тим, з ким маю надію ще пізнатися. Велике спасибі», — зазначив Пьотр Валентинович.

0