591

0

До бібліотек Дубна нардепка Соломія Бобровська передала примірники книги «СПРАВА ВАСИЛЯ СТУСА».

Нагадаємо, що у вересні 2019 року народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про «Справа Василя Стуса», бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов Медведчука. Суд зобов’язав Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки із розділів «Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Медведчука.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Книжки вже є на поличках бібліотечних закладів Дубна , їх можна побачити та почитати. Після скандального рішення суду про заборону книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані у Мінкульті її рекомендовано до читання.

0