307

1+

Завдяки Українському культурному фонду, Державний історико-культурний заповідник Дубна, вкотре отримує можливість додаткового фінансування у напрямку інклюзії.

Проєкт «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1» реалізовують спільно з Громадською спілкою «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» у партнерстві з «Державним історико-культурним заповідником міста Дубна» та «Державним історико-культурним заповідником міста Острога». 

Цей проєкт буде комплексним інклюзивним рішенням для регіону, розробленим з дотриманням міжнародних норм Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликаним забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю. У рамках проєкту також планують адаптувати науковий ресурс установ для незрячих, створити відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою.

Проєкт адаптації музейного вебсайту відповідно до міжнародних стандартів доступності WCAG 2.1  є актуальним для нинішнього суспільства. Ідеї та практики інклюзії, зокрема інклюзивного дизайну продуктів та послуг сфери ІТ, є ключовим суспільним трендом. Усе більше культурних інституцій  замінило чи адаптували свій вебсайт за принципами інклюзивного дизайну. В Україні прикладом такої доступності є сайт Музею Ханенків та Музею Голодомору — геноциду української нації та інші.

Реалізовані інклюзивні проєкти привертають увагу аудиторії людей з інвалідністю до історико-культурних заповідників регіону. Наявність інклюзивних продуктів зумовлює потребу в розширенні каналів доступу до інформації про послуги для осіб з інвалідністю. Інтернет-ресурси набувають усе більшої ваги в комунікації інституцій культури з відвідувачами.

Вебсайт є ключовим носієм інформації для відвідувачів: від вартості квитків і годин роботи — до складу колекцій та наукових статей.

Проєкт також повинен зміцнити туристичну привабливість регіону.

1+