358

0

22 січня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулось засідання Музейної ради при управлінні культури і туризму облдержадміністрації.

Були розглянуті питання забезпечення збереження державної частини Музейного фонду України, проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури в яких розміщуються музейні заклади, рекомендації органам місцевого самоврядування щодо збереження пам’яток культурної спадщини в населених пунктах Рівненської області.

Наприкінці засідання директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига передав директору Державного історико-культурного заповідника м. Дубна Леоніду Кічатому копію Нобельського Євангелія, яке почергова експонується в музейних закладах області.

Примітка:
Нобельське Євангеліє — найдавніша писемна пам’ятка українського Полісся. Написано було у 1520 році, на 41 рік раніше, аніж Пересопницьке, у селі Нобель нинішнього Зарічненського району. Нобельське Євангеліє збережене в єдиному екземплярі, реставроване, перебуває у Вільнюсі в бібліотеці Академії наук Литви.
У 2020 році, до 500-річчя із дати створення Нбельського Євангелія, було створено 8 факсимільярних копій, одна з яких була передана Рівненщині, і тепер її експонують у музеях області.

0