283

0

У Державному історико-культурному заповіднику м.Дубно відкрилась виставка творчих робіт відомої рівненської вишивальниці Орисі Рябунець та її учениць. Виставка буде діяти протягом березня.

Майстриня української вишивки, яка володіє більш як 90 видами мистецтва презентувала кращі витвори з власної колекції та роботи своїх учнів.

Почала вишивати Орися Рабунець у 5 років, а першу річ, виготовлену власноруч, пані Орися подарувала своєму татові.

Згодом техніці вишивання навчалась, працюючи інструктором районного будинку культури у волинському містечку Камінь-Каширський, там же вона відчула відмінності між волинською та гуцульською техніками вишивання. А потім доля привела жінку у Рівне, звідки вона й почала мандрувати зі своїми виставками не лише Україною, а й далеким зарубіжжям. Саме тут вона взялась за відродження поліської техніки вишивання.

У 1991 році Орисю Рябунець запросили викладати на курсах вишивання в обласний центр зайнятості населення. З того часу вона передає свій хист вишивальниці іншим. Тепер уже у Рівненській художній школі.

На виставці у Заповіднику представлені також чудові роботи її учениць – Віри Нестерук, Юлії Гончарової, Вікторії Степанюк, Лариси Червоній, Ольги Фалко.

0