625

0

Кабінет міністрів на тлі протестів в країні через високі тарифи вирішив впровадити державне регулювання ціни на газ для побутових споживачів.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, 13 січня.

За словами Шмигаля, в Україні планують затвердити ціну на рівні 6,99 гривень за кубічний метр газу для всіх побутових споживачів. Держрегулювання буде діяти на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону 2020-2021.

«Пропонована ціна, яка встановиться на цей період, — 6,99 грн за метр кубічний для всіх побутових споживачів. На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Водночас деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 грн і навіть вище. Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%», – заявив прем’єр.

При цьому глава Кабміну підкреслив, що рішення про держрегулювання ціни на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

«Адже підхід, коли ціну газу регулює попит і пропозиція, працює в усіх розвинених країнах. Газ стає таким самим товаром, як хліб чи послуги інтернету. Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював», – додав Шмигаль.

0