822

0

Комунальні послуги в Україні знову дорожчають. Зростуть ціни на тепло, газ та його постачання. Також змінилися правила оплати за використання електропостачання для населення.

Тарифи на газ

Оскільки в Україні більше немає єдиної ціни на газ для населення, тепер українці платитимуть окремо за паливо як товар та за його постачання.

Причому українці можуть обрати постачальника (натепер їх в Україні вже понад 50).

Ми звикли до єдиного тарифу, тому не можемо зрозуміти, як на одному поверсі багатоквартирного будинку вартість газу для різних квартир може бути різною.

До речі, постачальники палива вже оприлюднили свої ціни на січень 2021 року і вони суттєво різняться між собою.

Більшість споживачів ще не змінювали постачальника, тож в останній платіжці можна побачити свого постачальника та на його сайті подивитись актуальну ціну й порівняти її з іншими пропозиціями.

Загалом ціни на газ для населення в січні 2021-го коливаються від 7,22 грн до 10,80 грн за кубічний метр. Більшість постачальників підвищили ціни:

  • «Торгова енергетична компанія» – з 8,8 грн до 9,8 грн;
  • ГК «Нафтогаз України» – з 6,33 грн до 7,22 грн.

Тарифи на доставку газу

Ще одна графа у платіжці передбачає плату за доставку газу. Ми платимо операторам ГРМ, тобто облгазам. Вартість встановлює Нацкомісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). У кожному регіоні ціна різна.

Тарифи на послуги розподілу природного палива на 2021 рік вже затверджені і вони збільшилися по всій країні в середньому на 40%.

Тарифи на тепло

Тарифи на тепло піднімуться по всій Україні. З 1 січня 2021 року тепло подорожчає від 5,5% до майже 50% залежно від регіону. Однак гігакалорії подорожчають всюди.

НКРЕКП переглянула тарифи на виробництво теплової енергії для населення та підвищила їх для 23 ТЕЦ.

Після підвищення середньозважений тариф для постачання тепла населенню для 23 компаній становить 1121,71 грн/Гкал. Найвищим тариф виявився у Сєвєродонецької ТЕЦ — 1471,54 грн/Гкал, найнижчий — 653,99 грн / Гкал у ТЕЦ-2 Есхар у Харківській області.

Тарифи на холодну воду

Вартість холодної води для побутових споживачів також збільшиться. У середньому від січня тарифи на воду зростуть на 10-15%. Їх підвищили через те, що зросли тарифи на передачу електроенергії, а витрати на електрику становлять в тарифі на холодну воду понад 50%. Природно, що одне подорожчання потягнуло за собою інше.

Тарифи на електроенергію

28 грудня Кабінет міністрів скасував пільговий тариф на електроенергію у 0,9 грн/кВт.год для населення на перші 100 кВт.год та встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні – 1,68 грн/кВт.год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року.

Крім того, йдеться про подальше зростання ціни на електроенергію для населення (в середньому на 30%). Коли це станеться поки що не відомо, але, швидше за все, ще в першому кварталі 2021 року.

0