540

0

В Україні досліджують відразу чотири препарати від коронавірусу.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, яке було опубліковано у вівторок, 1 вересня.

«Зареєстровано чотири препарати, які можуть застосовуватися для лікування коронавірусу. Вони на різних стадіях випробування. Ми чекаємо звітів і результатів клінічних випробувань. Думаю, що ми скоро побачимо результати досліджень застосування цих засобів в лікуванні коронавірусної хвороби», – заявив голова МОЗ.

Він додав, що український уряд отримав право на подачу заявки для отримання вакцини від COVID-19 згідно з механізмом COVAX.

«Якщо говорити про пошук вакцини у світі, то за кордоном тривають клінічні дослідження 25 вакцин-кандидатів від COVID-19, з яких шість знаходяться на завершальній стадії клінічних випробувань. Уряд України отримав право на подачу заявки для отримання вакцини від коронавірусу згідно з механізмом COVAX (механізм глобального доступу до вакцин проти COVID-19, – ред.)», – повідомив міністр.

Степанов пояснив, що кожна країна, котра має право звернутися за вакциною, отримує її в обсязі, який дозволить провести щеплення близько 20% населення, що для України становить близько 8 млн доз. Вона буде використовуватися для профілактики COVID-19 в осіб із груп ризику та окремих вікових категорій.

0