370

0

Ситуація із поширенням Covid-19 на Рівненщині не погіршується, але досить напружена. Тому, якщо не посилити контроль за дотриманням карантину, шанси потрапити у «червону» зону – максимальні.

Таким чином, під час засідання Державної комісії з питань ТЕБ і НС область вирішили залишити у «помаранчевій» карантинній зоні.

«Рівненщина на межі потрапляння у «червону» зону. Ситуація дещо стабілізована, зокрема, по лінії екстреної медичної допомоги суттєвого зростання не має. Але показники госпіталізації і завантаженості ліжок викликають насторогу», – прокоментував головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

На сьогодні на Рівненщині завантаженість закладів складає 61%, вільних ліжок з киснем 59%.

«Різниця між госпіталізованими і виписаними хворими в середньому складає 35 пацієнтів. Відсоток летальності найнижчий в Україні – 1,3. Саме ці показники дозволили залишитися Рівненщині в помаранчевій зоні. А також правильний маршрут пацієнта та робота на первинній ланці. Система охорони здоров’я області справляється з навантаженнями», – повідомив голова ОДА Віталій Коваль.

За результатами засідання в області прийняли рішення – суттєво посилити контролюючі заходи за дотриманням карантину. Лише за минулий тиждень Держпродспоживслужба та поліція перевірили близько 1000 суб’єктів господарювання, 11 розважальних закладів, 170 транспортних засобів.

«Таким рішенням комісія вкотре дала нам можливість проявити нашу свідомість і не забувати про дотримання всіх карантинних норм. Наше основне завдання – турбота про здоров’я та безпеку громадян. Чи уникнемо ми червоної зони далі, залежить від кожного з нас», – наголосив Віталій Коваль.

Також обласна комісія буде порушувати клопотання  перед МОЗ включити в резерв диспансер радіаційного захисту, а відділення ендокринології і муковісцидозу перевести до Рівненської обласної лікарні. Це дасть можливість розгорнути додаткові 200 ліжок в обласному центрі.

0