268

0

Про результати виконання у ІІІ кварталі ц. р. плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року йшлося під час третього засідання Ради безбар’єрності під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова.

До участі у засіданні від Рівненщини долучилися онлайн перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, заступниці голови ОДА Людмила Шатковська та Іванна Смачило, керівники низки структурних підрозділів ОДА.

Як наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Національна стратегія безбар’єрності – перший комплексний документ, покликаний створити в державі безперешкодне середовище та забезпечити рівні можливості для кожної людини. Її розробку ініціювала Перша леді Олена Зеленська.

«План заходів з реалізації Стратегії на 2021-2022 роки включає 144 завдання за 6-ма напрямами. Йдеться про фізичну, інформаційну, цифрову, громадянську, економічну та освітню безбар’єрність. Для реалізації цих завдань були визначені понад 200 заходів, а також встановлені індикатори виконання, чіткі строки та виконавці. Проєкти міністерств, які незабаром будуть втілені в життя у громадах, мають на меті забезпечити рівний доступ кожної людини до будь-якого простору, інформації, виду діяльності та послуг», – зазначив Олексій Чернишов.

У ході засідання профільні міністерства презентували перші результати втілення Плану заходів з реалізації Нацстратегії із створення безбар’єрного простору в Україні. 7 з них, реалізують флагманські проєкти.

Йдеться про: стандарти інфраструктурної безбар’єрності України; інформаційну кампанію «Україна без бар’єрів»; доступ до інтернету в українських селах; фізичну доступність громадських будівель; Ветеранську підприємницьку ініціативу G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives); впровадження в Україні міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я; шкільну освіту для всіх.

На Рівненщині на фінальну пряму вийшла розробка проєкту обласного плану заходів щодо створення безбар’єрного простору в області на 2021-2022 роки.

Завершилося його публічне обговорення шляхом електронних консультацій з громадськістю. Наразі фахівці узагальнюють пропозиції та доповнення, що надійшли до проєкту з тим, щоб до кінця місяця його остаточно фіналізувати та затвердити.

Як розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, основна мета – врахувати вимоги і потреби якомога ширшої кількості груп мешканців області. Обов’язково – людей з інвалідністю, батьків з малолітніми дітьми, молоді, літніх людей. У результаті доступність і комфорт у різних сферах життя має стати новою суспільною нормою.

0