365

0

У Національному природному парку “Північне Поділля”, що межує на територї Бродів й Радивиловаі, виявили місце зростання рідкісної булатки довголистої, яку тривалий час вважали зниклою через посуху.

Як розповів телерадокомпанії Броди старший науковий співробітник відділу науки Національного природного парку “Північне Поділля” Володимир Баточенко, булатку довголисту ботаніки виявили на терені Бродівського району ще 2012 року. Це був один кущ із двома квітуючими пагонами. Проте потім у тій місцевості проклали стежку, пошуки інших рослин успіхів не мали, тож унікальну рослину, як вважали науковці, було втрачено.

Утім, зовсім нещодавно цю рослину випадково побачили на узліссі букового лісу. Відтак узялися ретельно досліджувати місцевість і виявили близько пів сотні квітуючих рослин. При цьому хоча булатка довголиста зазвичай росте висотою до 20 – 60 см, серед знайдених на Бродівщині виявили рослину заввишки 80 сантиметрів.

Природоохоронцям вдалося відшукати в регіоні ще одне місце зростання булатки довголистої – близько десятка рослин, проте у більш пригніченому стані.

Як розповів Володимир Миколайович, на Бродівщині також росте найрідкісніша орхідея в Європі – скрученик приємний. У Європі вона зростає лише в одному місці – і саме на Бродівщині.

0