520

0

«Євробляхерам» нададуть ще один шанс для розмитнення своїх автівок.

У парламенті проголосували за закон, який передбачає разовий внесок у сумі в одну тисячу євро для легалізації машин на іноземній реєстрації. Це стосуватиметься автотранспорту, який прибув до України до початку 2021-го року. Однак це не скасовує перевірку взагалі законності ввезення автівок з європейських держав.

До того ж народні депутати обіцяють у майбутньому суттєве зменшення вартості розмитнення – до 700-800 євро – через зміну показників, які будуть враховуватися. Про амністію для євробляхерів розповів радіо НВ голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев. 

Скільки часу матимуть власники «євроблях» на розмитнення за одну тисячу євро? 

Три місяці з початку дії закону. 

Чи будуть знижки для власників євроблях, якщо вони належать до соціально незахищених груп?

Тисяча євро – це вже знижка. Тому інших знижок для таких верств населення більше не буде. 

Чому саме одна тисяча євро? 

Про це домовилася робоча група, яка проробила колосальну роботу. Це певне політичне рішення у цій справді. 

Обіцяють зниження до 800-700 євро і що не будуть брати до уваги вартості автомобіля? Чому? 

Тому що вартість автомобіля завжди при оформленні будь-якого транспортного засобу – це питання корупції, на жаль. Ми розглядаємо можливість при розмитненні автомобіля піти від вартості транспорту і розраховувати суму акцизу і податку на додану вартість, виходячи з таких показників, як-от рік випуску і марка автомобіля за шкалою, яка була б доступна для всіх. 

Які розглядають варіанти перекриття корупційних схем ввезення євроблях в Україну?

Ця амністія була дуже важким рішенням. Більше їх не має бути. Один закон для всях. Далі всі шрафи працюватимуть наповну. 

0