980

0

Сьогодні, 30 березня, перестало битися серце дуже доброї Людини, хорошої жінки, “Заслуженого вчителя України”, колишнього керівника “Хору української патріотичної пісні” Тетяни Лобанчук.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила Ірина Домбровська.

Прощання відбудеться сьогодні, 30 березня, о 13.30 в приміщенні Будинку милосердя, р-н п’ятої школи (поруч із Домом молитви).

Ірина Домбровська розповідає, що Тетяна Лобанчук народилася далеко від вже рідного їй міста Дубна, у місті Кирилові Вологодської області, проте саме в Україні здобула вищу освіту, закінчила Львівську державну консерваторію.

Близько п’ятдесяти років віддала праці викладача музично-теоретичних дисциплін в Дубенському училищі культури. Неодноразово нагороджувалась відзнаками, медаллю “За доблесну працю”, а також у 1882 році, згідно Указу Президії Верховної Ради УРСР, отримала почесне звання “Заслужений учитель України”.

У 1994 році стала керівником хору “Шанувальники української патріотичної пісні”. У 2001 році Тетяна Лобанчук стала номінанткою громадсько-політичної акції “Кришталевий жолудь” в номінації “Патріот краю”.

Колектив постійно долучався до урочистостей та свят, які відбуваються в місті, щороку із українськими піснями вшановував загиблих українців, полеглих козаків на полі Берестецької битви, на Козацькому Редуті.

Також Ірина Домбровська зазначила, що чимало мешканців Дубна пам’ятають хор і в морозні дні на майдані Незалежності міста, коли тривала Революція Гідності. Тоді літні жінки та чоловіки годинами стояли в сніг, дощ та вітер і піднімали дух дубенчан виконанням державного Гімну та українських пісень.

Щирі співчуття рідним та близьким.

Фото: Ірина Домбровська та з мережі інтернет.

0